blogger-image-848127464

Dwie artystki, jedna kolekcja … Vocalise by W.Kruk

Czekałam na premierę tej kolekcji. Zastanawiałam się, co wyniknie ze zderzenia światów dwóch artystek, z których każda ma na imię Anna. Przypadek? Podobno nic nie dzieje się bez przyczyny. W tym przypadku okazało się, że to był raczej dobry zbieg okoliczności. Anna Maria Jopek odkryła w sobie talent do projektowania biżuterii. Nie mogło być inaczej, skoro jej dziadek był jubilerem we Lwowie. Anna Orska dzieli się z nami swoim talentem do zaklinania biżuterii już od wielu lat. Okazuje się, że ma też talent do wspierania pomysłów innych artystów. Obie Anny zasiadły do stołu, pochyliły się nad rysunkami, porozmawiały, wypiły zapewnie niejedną kawę i …. tak narodziła się kolekcja Vocalise.

Kolekcja Vocalise zaprojektowana przez Annę Marię Jopek we współpracy z Anną Orską

Podczas wieczoru promującego kolekcję zapytałam Anię Orską, czy praca z Anną Marią była trudna. Dowiedziałam się, że doskonale się rozumiały. Cieszę się, bo z tego zrozumienia powstała piękna biżuteria. Przewija się w niej subtelny motyw art deco, w bardzo nowoczesnym wydaniu. Choć sama muza kolekcji mówi w wywiadzie do Gali (nr 18/2013) – Moje rysunki to świadomy, tęskny ukłon w stronę przeszłości. Narysowałam formy, których się nie da odnaleźć dziś w salonach jubilerskich.

W kolekcji znajdziemy w kolczyki, bransoletki, naszyjniki i pierścionki. Miłośniczki prostych form zachwycą się delikatnymi srebrnymi elementami (mi od razu wpadły w oko kolczyki – na zdjęciu poniżej). Wielbicielki mocniejszych ozdób zapewne sięgną po te z kamieniami – do wyboru mają zielony agat lub czarny onyks.  
Kolczyki w stylu art deco, mój faworyt w kolekcji

Premiera kolekcji odbyła się w piękny letni wieczór, w warszawskim Pałacyku Sobańskich i zapewne będzie cytowana jako otwarcie sezonu towarzyskiego w stolicy. Goście przybyli tłumnie, skuszeni nie tylko możliwością obejrzenia kolekcji, ale także zapowiedzią recitalu Anny Marii Jopek oraz, bez wątpienia, złaknieni po lecie salonowych ploteczek. Wokalizy Anny Marii wprowadziły wszystkich w muzyczny nastrój, a DJ Trent zadbał o to, by nastrój ten szybko się nie skończył. Nic dziwnego, że rozmowy w kuluarach toczyły się do późnej nocy…

Anna Orska i DJ Trent

Kolekcja Vocalise jest już dostępna w salonach W. Kruk. Ceny już od 99 zł. Polecam!

FacebookTwitterPinteresttumblr

Leave a Reply