IMG00853-20120411-1123

Orska zamienia sny w biżuterię

Ania Orska miała sen. Przyśniło jej się, że zaprosi do współpracy młodych artystów, którzy – w odróżnieniu od niej, od lat zmagającej się z wszelkiego rodzaju tworzywem – zmagają się z kreską. Z dwudziestu osób, które zwróciły jej uwagę, wybrała pięć. Ich prace zaklęła w metalu. Tak powstała kolekcja REM.

Piękny naszyjnik z kolekcji REM
Wiele z tego, co śni nam się w tej fazie snu, we śnie pozostaje. Tym razem wyśniony pomysł nabrał realnych kształtów. W projekcie wzięli udział młodzi artyści: Sonia Hensler, Anka Kuprian, Robert Kuta, Mateusz Suda i Paweł Zawiślak. Każdy z nich przygotował specjalnie dla marki ORSKA swoje rysunkowe wizje, a Ania zaczarowała je w wyjątkową biżuterię.

Każdy egzemplarz z kolekcji REM nosi podpis artysty
– na tym widnieje autograf Anki Kuprian

W dzisiejszej premierze kolekcji wzięło udział dwoje młodych ‘kolaborantów’ – Anka Kuprian i Robert Kuta. Rozmawiałam chwilę z Anką – nie mogła wyjść z podziwu, jak piękną oprawę zyskały jej rysunki. Z przyjemnością słuchałam, jak cieszy się z tej współpracy. Ja cieszę się z tego, że Ania Orska pamięta swoje sny. Założę się, że to nie ostatnie z jej sennych marzeń, które spełniła. 


Ania Orska i Anka Kuprian podczas pokazu nowej kolekcji
FacebookTwitterPinteresttumblr

Leave a Reply