image-21

Różowy październik w Olivie

Bardzo się cieszę, że w październiku restauracja Oliva wspiera Kampanię na rzecz Walki z Rakiem Piersi 2013 Estee Lauder Companies. Specjalnie z tej okazji szef kuchni Łukasz Żuchowski przygotował różowy deser – różową bezę z lodami malinowymi i faworkami. Dochód ze sprzedaży deseru zostanie przekazany na konto Ośrodka Nowotworów Dziedzicznych przy Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie, gdzie prowadzone są badania nad rakiem piersi u kobiet z mutacją w genie BRCA1. W latach 2009-2012 firma Estee Lauder Polska, w ramach Kampanii na rzecz Walki z Rakiem Piersi, zebrała ponad 220 000 zł, które w całości przekazała na wsparcie tych badań.

Oprócz różowego deseru w menu, w Olivie znajduje się także 
ekspozytor z różowymi wstążeczkami dla klientów restauracji, 
a cała załoga nosi przypięte różowe wstążeczki.

W ten sposób restauracja Oliva włączyła się do akcji zbierania funduszy na badania, a my mamy szansę jej w tym pomóc. Deser kosztuje tylko 12 złotych. Ktoś powie, że to niewiele, a ja odpowiem, że gdyby każdy z nas przeznaczył 12 złotych na badania nad rakiem piersi, to szanse na jego wynalezienie wzrosłyby co najmniej kilkakrotnie. Mówi o tym tegoroczne hasło kampanii Estee Lauder – “Razem mamy większą siłę!” Dlatego serdecznie zapraszam do Olivy w październiku na kawę i różowy deser. Warto włączyć się do tej akcji.

O tym, jak różowy deser znalazł się na karcie restauracji Oliva przeczytasz tutaj.

W październiku noszę przypiętą do płaszcza różową wstążeczkę i “wpinam” ją w moją stronę internetową. To dla mnie naturalny odruch. Kiedy mieszkałam w Londynie, w październiku prawie każda mieszkanka Wysp Brytyjskich wpinała różową wstążeczkę w klapę marynarki lub płaszcza. Tam poziom świadomości na temat raka piersi jest znacznie większy, niż u nas. Dlatego każdy gest – każda wstążeczka, każdy deser, każda ulotka i każde słowo na temat raka piersi jest takie ważne. Bo dzięki tym wszystkim działaniom możemy sprawić, że któraś z nas wcześniej wykryje tę paskudną chorobę i zdusi ją w zarodku. Choć żadnej z nas tego nie życzę. Ale unikanie tematu nie pomoże nikomu. Dlatego zachęcam wszystkich, by w dogodny dla siebie sposób, prowadzili swoją małą kampanię w tej sprawie. Bo razem mamy większą siłę…

Kampania na rzecz Walki z Rakiem Piersi The Estée Lauder Companies została zapoczątkowana w 1992 roku przez Evelyn H. Lauder. Misją Kampanii jest pokonanie raka poprzez edukację i badania medyczne. Kampania to również szerzenie świadomości i wiedzy o raku piersi oraz przekazywanie
przesłania, że wczesna diagnoza ratuje życie.

WAŻNE LINKI:
Tegoroczna strona międzynarodowej kampanii BCA Campaign Stronger Together – przejdź tutaj.
Strona Medicover o profilaktyce raka piersi i samobadaniu – przejdź tutaj.
Film Stronger Together, który można udostępniać, by szerzyć świadomość tego, że RAZEM MAMY WIĘKSZĄ SIŁĘ – przejdź tutaj.
Strona sklepu internetowego empik.com, gdzie można zamówić płytę PiN in PINK3 i pomóc zbierać fundusze na badania – przejdź tutaj.

FacebookTwitterPinteresttumblr

Leave a Reply