274U0846

Różowe śniadanie w słusznej sprawie

Moja przygoda z Kampanią na rzecz Walki z Rakiem Piersi Estee Lauder trwa już kilka lat. Co roku, na początku lipca, z przyjemnością przyjmuję zaproszenie na śniadanie inaugurujące kampanię. W tym roku było to moje trzecie śniadanie i dwudziesta pierwsza edycja kampanii. Akcja, zapoczątkowana w 1992 roku przez Evelyn Lauder, ma na celu szerzyć wiedzę o raku piersi oraz świadomość, że wcześnie wykryty ma szansę być pokonany. W Polsce Estee Lauder współpracuje z Międzynarodowym Centrum Nowotworów Dziedzicznych przy Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Na konto centrum przekazywane są fundusze ze sprzedaży limitowanych edycji kosmetyków Estee Lauder z różową wstążką.

Z Joanną Szymańską z restauracji Oliva 
na śniadaniu inaugurującym tegoroczną kampanię Estee Lauder

W tym roku na konto centrum wpłynie też przelew z restauracji Oliva, z którą mam przyjemność współpracować. W październiku na całym świecie prowadzone są działania na rzecz szerzenia świadomości o raku piersi. W październiku w menu Olivy znajdzie się specjalny różowy deser, przygotowany przez szefa kuchni Łukasza Żuchowskiego. Bardzo jestem ciekawa, co wymyśli? Dochód ze sprzedaży tego deseru zostanie przekazany na rzecz badań prowadzonych przez Centrum Nowotworów Dziedzicznych. To nie będzie olbrzymia kwota, ale w takich sprawach liczy się każda złotówka, a przede wszystkim każdy gest, każde spotkanie, każda rozmowa na ten temat. Dlatego w październiku załoga Olivy, podobnie jak stewardessy na pokładach wszystkich samolotów LOT, będzie też nosić różowe wstążeczki – symbol kampanii na rzecz walki z rakiem piersi.

Bardzo się cieszę, że właścicielom restauracji spodobał się pomysł włączenia się w kampanię w taki sposób. Zapożyczyłam go od brytyjskiego szefa kuchni Toma Aikensa, który każdego roku przygotowuje deser Pink Plate i przekazuje część dochodu z jego sprzedaży na rzecz brytyjskiej fundacji Cancer Research UK. A skoro już o Cancer Research UK mowa, z dumą mogę poinformować, że moja siostra Zahia wzięła w tym roku udział w biegu Race for Life London – Blackheath. Cieszę się, że razem wspieramy tę inicjatywę. To zresztą hasło tegorocznej kampanii: Pokonajmy raka piersi. RAZEM mamy większą siłę.

Plakat promujący 21. edycję Kampanii na rzecz Walki z Rakiem Piersi Estēe Lauder Companies
FacebookTwitterPinteresttumblr

Leave a Reply