Aga_statuetka

Gwiazda Dobroczynności

Z Gwiazdy Dobroczynności wręczonej Agnieszce Cegielskiej cieszyłam się tak bardzo, jakbym sama ją dostała:) Tyle było dobrej energii wokół tego plebiscytu, tyle osób zaangażowało się w jego promocję, tyle było pozytywnych sygnałów od przyjaciół i fanów Agnieszki, że potrzeba było czasu, żeby ochłonąć z emocji… Może dlatego dopiero teraz o tym piszę, choć minęło już dwa tygodnie od dnia, w którym poznaliśmy laureatów plebiscytu.

Agnieszka odbiera Gwiazdę Dobroczynności na charytatywnym balu w Warszawie

Agnieszka została nominowana w kategorii Darczyńca organizacji społecznej, za współpracę z fundacją Szkoła Otwartych Serc. Dzięki zaangażowaniu Agnieszki mała fundacja z jej rodzinnego miasta Malborka, wypłynęła na szersze wody, zyskując coraz większe wsparcie ze strony wolontariuszy, darczyńców i przyjaciół. Więcej o nominacji do plebiscytu możecie przeczytać tutaj.

Agnieszka i Biedroneczki – przedszkolaki, którymi opiekuje się Szkoła Otwartych Serc

Na Agnieszkę wysłano blisko 8 tysięcy głosów! Nasza radość była ogromna. Kiedy Aga dziękowała ze sceny za nagrodę, niejednemu z nas popłynęły łzy wzruszenia. Delegacja malborsko-warszawska przy naszym stoliku chlipała w chusteczki jak na zawołanie! Aga nie byłaby sobą, gdyby nie oddała statuetki szefowej fundacji, Dorocie Ojdowskiej-Starzyk. Przekazując jej statuetkę-gwiazdę, powiedziała: Mam to wielkie szczęście, że moi przyjaciele są również przyjaciółmi fundacji. Miejsce tej statuetki nie jest na mojej półce, tylko w Malborku, w fundacji, pośród dzieci. To nie ja, to MY wygraliśmy dla naszych małych podopiecznych. Dziękuję wszystkim, którzy na nas głosowali. Wraz ze statuetką do Malborka pojechał czek na 10.000 zł (sfinansuje stworzenie Sali Doświadczania Świata dla dzieci) oraz laptop (to będzie pierwszy fundacyjny komputer). Pani Dorota nazywa Agnieszkę Aniołem Dobroczynności. Dzieci z malborskiej szkoły – Królową Dziecięcych Serc.


Agnieszka podpisuje czek dla fundacji

Ten plebiscyt uświadomił mi, nie pierwszy raz zresztą, jak wiele mamy jeszcze do zrobienia w kwestii budowania świadomości działalności dobroczynnej. Śledziłam w internecie wpisy i komentarze towarzyszące plebiscytowi – większość z nich było naładowanych nieprawdopodobnie pozytywną energią. Ale zdarzały się i głosy podważające sens takich akcji, a nawet atakujące gwiazdy za to, że biorą udział w takich inicjatywach i mają odwagę publicznie mówić o tym, że pomagają. Otóż za tę odwagę właśnie jest ta nagroda. Za to, że znane osoby angażują swój czas prywatny, by pomagać innym. Najczęściej bezinteresownie – w większości przypadków z potrzeby serca, czasami spłacają też dług wdzięczności, a czasami po prostu chcą zrobić coś dobrego dla innych. Jeśli wśród nich znajdą się osoby, dla których filantropia jest sposobem na promocję własnego wizerunku – osobiście nie mam z tym żadnego problemu. To ich prywatna sprawa. Najważniejsze jest to, że korzystają na tym potrzebujący – dzieci, które same nie potrafią o siebie walczyć, chorzy, którzy na walkę nie mają już siły, rodziny, które walczą o to, by godnie żyć. O pomaganiu trzeba mówić. Głośno. Tak, aby coraz więcej osób o tym usłyszało. Bo tylko wtedy jest szansa, że wśród osób, które o tym usłyszą, znajdą się takie, które zechcą się zaangażować. A chodzi przecież o to, by było nas coraz więcej…

PS. Agnieszka została nominowana również w plebiscycie Telekamery 2013, w kategorii Prezenter pogody. Jeśli lubicie jej optymistyczne prognozy, jej uśmiech i dobrą energię – wyślijcie sms o treści TK.G4 na numer 7265. SMS kosztuje tylko 2,46 zł (wysyłamy tylko jeden sms z jednego numeru). Inwestując tylko tyle możecie pomóc Agnieszce zdobyć najważniejszą nagrodę dla telewizyjnych osobowości. Głosowanie trwa do 28 lutego. W imieniu Agnieszki dziękuję za każdy głos:)

Telekamera dla Agnieszka Cegielskiej: sms TK.G4 na numer 7265
FacebookTwitterPinteresttumblr

Leave a Reply