05

Zagłosuj na Agnieszkę:)

Agnieszka Cegielska została nominowana do finału IV edycji plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności, w kategorii Darczyńca Organizacji Społecznej. Ogromnie się ucieszyłam, bo od wielu miesięcy, z racji tego, że pracuję z Agnieszką, obserwuję, jak bardzo się angażuje w fundację ze swojego rodzinnego Malborka. Fundacja Szkoła Otwartych Serc, której Agnieszka jest Ambasadorką, to szkoła, która troszczy się o dzieci niezależnie od ich zdolności i umiejętności. W swojej misji ma wpisane: Szkoła z sercem ma dochować wierności uczniom: jeśli naukę rozpoczyna 25 dzieci, to “zgubienie” po drodze choćny jednego ucznia stawia pod znakiem zapytania cały fundament etyczny szkoły. Pamiętam, że kiedy pierwszy raz przeczytałam zdanie o tym, że nie można zgubić nawet jednego ucznia, ogromnie się wzruszyłam.

Królowa Dziecięcych Serc – Agnieszka w papierowej koronie od dzieci z fundacji

Agnieszka współpracuje ze Szkołą Otwartych Serc od 3 lat. Wiem, że jest w kontakcie z fundacją codziennie – dzwoni, smsuje. Zimą zdobywa dla dzieci buty, czapki i ciepłe kurtki. Pamiętam, jak opowiadała mi o tym, jak mierzyła z opiekunkami stopy dzieci, żeby upewnić się, że dostaną dobry rozmiar. Znalazła sponsora na zakup krzesełka rehabilitacyjnego dla głuchoniewidomego chłopca. Dzięki jej zaangażowaniu fundacja zebrała w tym roku rekordową sumę ponad 15 tysięcy złotych z 1% podatku. Co roku Aga organizuje i prowadzi koncert charytatywny na Zamku w Malborku, gdzie licytowane są rzeczy znanych osób, a dochód przekazywany na fundację. Zdobyła m.in. rakietę Agnieszki Radwańskiej, czy ostatni egzemplarz książki Kamila Durczoka. Wiem, że najbliżsi przyjaciele Agnieszki przez cały rok odkładają rzeczy, które później przekazują na licytację. Agnieszka po prostu zaraża pomaganiem…

Swoją pomoc niosła dotychczas po cichu, z potrzeby serca. Wspólnie z panią Dorotą z fundacji postanowiłyśmy zgłosić ją do plebiscytu, by nagłośnić jej działania. Ten konkurs to okazja, aby podziękować osobom publicznym za piękny gest, jakim jest działanie dla innych, ale też szansa dla wspieranych przez nie organizacji. Laureaci otrzymają czek o wartości 10 tysięcy złotych, który będą mogli przeznaczyć na wybraną przez siebie organizację społeczną. Jest o co walczyć.

Bardzo gorąco zachęcam do oddania głosu na Agnieszkę. Głosowanie rozpoczęło się wczoraj i potrwa do 6 stycznia. Codziennie można oddać 1 głos w danej kategorii. Wystarczy zarejestrować się na stronie konkursu i codziennie “kliknąć” w zdjęcie wybranej osoby. Można też głosować przez facebook. Ja od wczoraj klikam w Agnieszkę:)

FacebookTwitterPinteresttumblr

Leave a Reply