imgBQnl1p

La Parisienne według Ines

Zaprzyjaźniona dziennikarka wręczyła mi podręcznik stylu napisany przez Ines de la Fressange i szepnąwszy tajemniczo – Może napiszesz o tym na blogu? – udała się na dwutygodniowe wakacje. Zaintrygowała mnie czerwona okładka z zabawnym rysunkiem kobiecej sylwetki. Okazało się, że – podobnie jak wszystkie rysunki w książce – jest autorstwa samej Ines, jednej z najsłynniejszych modelek i francuskiej ikony stylu. Gdybym zobaczyła ten rysunek w oderwaniu od książki, powiedziałabym, że przedstawia … Paryżankę:)

Oto mój osobisty wybór patentów Ines na paryski styl:

* Paryski styl to podejście do życia, to stan umysłu.
* Komplety są kompletnie do niczego! Reguła jest prosta: nigdy nie kupuje się kompletu. Szyk polega na tym, że ciągle tworzy się go od nowa.
* Niekonwencjonalny styl a la Parisienne? Mieszaj. Np. marynarka od smokingu plus trampki. 
* Upewnij się, że w twojej szafie znajduje się Wielka Siódemka: męski blezer, prochowiec, granatowy sweterek, tank-top, mała czarna, dżinsy i skórzana kurtka.
* Nie mnóż pierścionków. Najpiękniejsza biżuteria, jaką masz, to zawsze twoja obrączka.
* Nie ma nic gorszego niż przesadny makijaż na wieczorne wyjście. To takie passe!

Więcej sposobów na rozszyfrowanie DNA paryżanek znajdziecie w książce. A do tego spora porcja dobrych adresów – sklepy, kawiarnie, restauracje, hotele oraz inne paryskie sekrety Ines. “Paryski szyk” należy zakupić i szykownie ustawić na półce ze stylowymi książkami. Oraz zaglądać do niego w chwilach rozterek modowych, by zamienić: Nie wiem, co na siebie włożyć! na: C’est facile! 

PS. Ola, dziękuję:)

FacebookTwitterPinteresttumblr

Leave a Reply