IMG01411-20120703-2055

A w DeliEs … lato pełną gębą:)

Już nie mogłam doczekać się lipcowej karty w DeliEs! Czerwcowa była dla mnie zbyt mięsna, a że mięsa nie jadam, czekałam na zmianę kulinarnej warty. Warto było czekać. W ubiegłym tygodniu wróciłam z Londynu i, choć oddałam się tam małej kulinarnej rozpuście (hmmm, może o tym napiszę na blogu?), muszę przyznać, że stęskniłam się za Delikatesami.

 Lipiec w DeliEs, a w nim – lato pełną gębą!

Wpadamy do restauracji praktycznie z lotniska… Jestem rozdarta… – wzdycham do Hani, która przyjmuje od nas zamówienie. Między czym? – pyta Hania. Między halloumi a łososiem… – odpowiadam szybko. No tak, to całkiem naturalne rozdarcie – mówi Hania, kiwając ze zrozumieniem głową. Hmmm, nie pomagasz mi – myślę – ale decyduję się wreszcie na sałatę z grillowanym serem halloumi, rzadkość na restauracyjnych kartach. Nie żałuję wyboru. Grillowany ser halloumi smakuje wybornie, a kombinacja sałaty, awokado, kolendry i żurawiny w kwaskowatym dressingu doskonale uzupełnia jego smak. Miłym zaskoczeniem są dla mnie słodkawe prażone migdały, które przyjemnie chrupią między zębami…. Mój mąż zamawia filet z kurczaka na sałatce z żółych i malinowych pomidorów, z mozzarellą i bazyliowym pesto. Zostawię sobie połowę na lunch jutro – mówi, widząc wielkość porcji. Kurczak znika z jego talerza w trakcie naszej rozmowy. No cóż, chyba na lunch będzie coś innego;)

Sałata: grillowany ser halloumi, 32 zł
Danie główne: filet z kurczaka, 34 zł
Mam ochotę na czerwone wino – zamawiamy dwie lampki włoskiego Primitivo. To wyborne wino, zamawiam je nie po raz pierwszy. Jest wyraziste, ale aksamitne. Z przyjemnością wracam do tego smaku.
 Primitivo – Apulia, Włochy. Kieliszek 19 zł, butelka 90 zł

Kolejna moja wizyta w DeliEs nieuchronnie kończy się zamówieniem łososia pod ziołową kruszonką, na maślanych warzywach. To dość sycące danie, więc polecam je bardzo wygłodzonym gościom. Marchewka, cukinia, szpinak i bób – delikatnie maślane i doprawione ziołami po prostu rozpływają się w ustach…

Danie główne: łosoś, 39 zł

W planach mam jeszcze zupę wino i pomidory oraz krewetki z patelni. Poluję też na sernik na płatkach owsianych z borówkami. Ten deser ciągle znika z karty. Ciekawe dlaczego?;)

Zdjęcia potraw: Monika Motor

PS. Wpadnijcie we wtorek (10 lipca) na koncert. W ogrodzie Delikatesów Esencja zagra ambient jazzowa formacja J.A.A. w składzie Duda/Dzeljiji/Młynarski. Wstęp wolny. Do zobaczenia?

FacebookTwitterPinteresttumblr

Leave a Reply