IMG00792-20120325-1447

Nowe biuro

Po wielu miesiącach poszukiwań, odwiedzeniu wielu miejsc i odrzuceniu wielu, których odwiedzać nie było warto – operacja NOWE BIURO została zakończona z sukcesem! 
Od kwietnia mamy nowe biuro przy ulicy Pańskiej w Warszawie – w samym centrum, tuż przy powstającej II linii metra, wśród przedwojennych kamienic noszących ślady historii 
i jednocześnie w cieniu wyrastających wokół nowych biurowców. Uwielbiam takie połączenia starego z nowym. Za to kocham Warszawę – jej tkanka poprzetykana jest czerwoną przedwojenną cegłą połączoną z metalem i szkłem. Pulsuje tu i ówdzie wspomnieniami, a jednocześnie z niezwykłą plastycznością kreuje nowe miejsca, w których rodzi się nowy naskórek miasta.
Nasze biuro mieści się w starej kamienicy, która za chwilę zupełnie zmieni swój wygląd, gdyż właśnie rozpoczęto odnawianie elewacji. Zanim się obejrzymy, kamienica nabierze modnego sznytu. Trochę mi szkoda ceglanych plam, które wystawały spod tynku, ale na szczęście pozostał mi widok na sąsiednią kamienicę, a ta nie wygląda, jakby kiedykolwiek miała zostać odnowiona. Tym milszy, że właśnie odkryłam pęd winorośli, który na razie nieśmiało zagląda przez okno, choć czuję, iż z kolejnymi promieniami wiosennego słońca bez pytania rozkwitnie, zasłaniając częściowo widok. A niech mu będzie! W końcu nie każdy ma ten luksus posiadania własnego winogrona.
W internecie znalazłam informację, iż ulica Pańska została wytyczona około 1757 roku 
i – zanim w 1770 roku nadano jej oficjalną nazwę Pańska – początkowo nazywana była Nową bądź Wspaniałą. To chyba dobra wróżba na nowe biuro?

Nasza kamienica przed renowacją.
Wizję biura konsultowałam z projektantką wnętrz Olgą Adler
Dzięki Oldze wprowadziliśmy kilka ciekawych rozwiązań.
Olga, dzięki, że wpadłaś!
Między spotkaniami kontrolowałam postęp remontu.
Nie obyło się bez kilku wizyt w IKEI.
Tutaj sprawdzam, czy zmieszczę się w lustrze:)
 W poszukiwaniu  mebli wybraliśmy się też na bazar na Kole.
Na zdjęciu nasze znalezisko – stolik z lampą z lat 50-tych.
Więcej zdjęć z tej wyprawy na blogu 77 Creative.
Zaprojektowany przez 77 Creative plakat zdobi kuchnię w nowym biurze.
Pierwsze kreatywne chwile przy nowym biurku.

FacebookTwitterPinteresttumblr

Leave a Reply