gubi_zaproszenie_29marca

Premiera Gubi w Red Onion

W gościnne progi Red Onion zawitała kolejna marka reprezentująca światowy design. Duńska firma Gubi, bo o niej mowa, od ponad 40 lat buduje niezwykle spójne porfolio. Znajdziemy w nim ponadczasowe lampy Bestlite, zaprojektowane w latach 30-tych przez brytyjskiego designera o nazwisku Best (z takim nazwiskiem nie mógł nie odnieść sukcesu), intrygujące ‘kobry’ i ‘koniki polne’ autorstwa szwedzkiej projektantki Grety Grossman, czy ażurowe krzesła Nagasaki, spotykane w paryskich kawiarniach, projektu Francuza Mathieu Mategot.

 

Lampy Cobra, projekt Greta Grossman

Lampy Grasshopper, projekt Greta Grossman

Krótką historię Gubi oraz plany na najbliższe lata przedstawili Allan Torp i Stine Bruun Oreby z kopenhaskiej centrali firmy. Dowiedzieliśmy się, że równolegle z wprowadzaniem kolejnych reedycji kultowych projektów z połowy XX wieku, Gubi planuje też poszerzać ofertę we współpracy ze współczesnymi designerami. Dotychczasowa historia firmy pozwala sądzić, że będą to designerskie rarytasy.

Chwilę po premierze – ze Stine i Allanem z Gubi

Dziennikarze, którzy przybyli na premierę, mieli nie tylko szansę jako pierwsi obejrzeć kolekcję, ale także wylosować kultową lampę Bestlite. Do jej znanych posiadaczy należał m.in. Winston Churchill. Dołączyły do niego właśnie 3 osoby – wśród nich Sebastian Kustra, dumnie prezentujący swoją zdobycz na zdjęciu poniżej.

Sebastian Kustra oraz jego lampa Bestlite BL3

Pierwsze relacje z premiery Gubi można przeczytać na stronie DesignAlive oraz blogu Heathrow Speaking After Dark. Więcej zdjęć znajdziecie na facebooku.

Buszująca w Red Onion
– Maya, aka Heathrow Speaking After Dark
FacebookTwitterPinteresttumblr

Leave a Reply