blogowe+dbajki+okladka+z+naklekja

blogowe dbajki : dbaj i pomagaj

Jeszcze kilka dni do Świąt, jeszcze jest czas, by kupić piękny prezent…

Z całego serca polecam “blogowe dbajki” – pięknie ilustrowaną książkę z audiobookiem, zawierającą 19 bajek wybranych w Wielkim Konkursie Blogowych Dbajek, zorganizowanym przez Onet i wydawnictwo dbajki.pl. Głosu do audiobooka użyczyli charytatywnie Dorota Deląg, Marysia Seweryn, Marta Kuligowska, Patrycja Markowska i Maciej Orłoś. Przesłuchałam wszystkie dbajki, przy niejednej zakręciła mi się łza w oku… Cieszę się, że udało mi się namówić Dorotę, by przeczytała jedną z bajek – to mój mały wkład w ten projekt:) Moim wielkim odkryciem tego audiobooka jest Maciej Orłoś, który z ogromnym zaangażowaniem czyta bajki, wcielając się w różne głosy bohaterów. Gorąco polecam!

Blogowe dbajki to proste historie dla najmłodszych i nieco starszych dzieci. Historie, które pomagają dzieciom odnaleźć się w trudnych sytuacjach życiowych, a rodzicom – czerpać inspirację do mądrego wychowywania i nawiązywania głębszych relacji z dziećmi. Razem, dorośli i dzieci, wyruszają w wyobrażony świat, by przeżyć wspólnie przygodę, a także nauczyć się czegoś o innych oraz o sobie. Bajki-dbajki wspierają rozwój psychiczny dziecka, dają mu poczucie bezpieczeństwa, budują zaufanie do innych i wpływają na poczucie własnej wartości. Dziecko czuje się kochane, wie, że ma wokół siebie osoby, które nie zawiodą. Każda bajka dotyczy innego tematu, między innymi rozstania, choroby bliskiej osoby, adaptacji w przedszkolu, oswojenia się z wizytą u lekarza, lęku przed ciemnością, odczuwania inności czy poczucia własnej wartości.

To naprawdę piękna inicjatywa, która powstała w wydawnictwie dbajki.pl, związanym z Fundacją Drabina Rozwoju, zajmującą się pionierską metodą bajkoterapii. Blogowe dbajki można kupić na stronie dbajki.pl oraz w salonach empik i na stronie empik.com. Kupując książkę “blogowe dbajki” wspierasz Dom Samotnej Matki i Dziecka na warszawskiej Pradze-Północ. Gorąco polecam ten piękny i dobry prezent, który ma moc pomagania.

FacebookTwitterPinteresttumblr

Leave a Reply