RozeGali_2011

Róża dla Ani, Ania dla dzieci

Wzruszyła mnie wczorajsza Róża Gali dla Anny Dereszowskiej. Aktorkę wyróżnioną nagrodą specjalną kapituły w uznaniu dla jej działalności charytatywnej. Odbierając nagrodę, Ania powiedziała, że pomoc dzieciom jest dla niej tak naturalną potrzebą, że nawet nie ośmieliła się pomyśleć, że może zostać za to nagrodzona.

Laureaci plebiscytu Róże Gali 2011

Osobiście uważam, że warto nagradzać za pomoc innym. Takie gesty budują świadomość. Sama działam w dwu fundacjach i wiem, że niełatwo jest znaleźć osobom publicznym chwilę wolnego czasu, by zaangażować się w dodatkowy projekt. Tym bardziej trzeba docenić, że to robią. Ania współpracuje z kilkoma organizacjami, m.in.: Fundacją Spełnionych Marzeń, Fundacją Rodzin Adopcyjnych, PCK, wzięła także udział w akcji „Kocham. Nie biję” oraz w ramach projektu „Anny dla Anny” zbierała pieniądze dla Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”.

Cieszę się, że mimo tak napiętego kalendarza działań na rzecz dzieci Ania znalazła czas, by zostać Ambasadorką Bazgroszytu. W ubiegłym roku narysowała rysunek do edycji specjalnej – Bazgroszytu Gwiazd. Dzięki niej i innym gwiazdom, które podarowały nam kawałek swojego serca, możemy pomagać dzieciom w całej Polsce i rozdawać kredki. W ubiegłym roku o tej porze rozdaliśmy ponad 13 tysięcy kredek. W ciągu roku ta liczba prawie się potroiła i przekroczyła 30 tysięcy! A już za tydzień premiera nowego Bazgroszytu Gwiazd, z nowymi gwiazdorskimi rysunkami.

Rysunek Ani Dereszowskiej w Bazgroszycie Gwiazd

Idą Święta, to sprzyjający czas, by pochylić się nad potrzebującymi. Dzisiaj miałam bardzo energetyczną, pozytywną rozmowę z inną Ambasadorką Bazgroszytu – Dorotą Deląg. Dorota wprowadziła zwyczaj w gronie swoich bliskich, by zamiast kupowania prezentów pod choinkę, przekazać pieniądze dla tych, którzy naprawdę potrzebują wsparcia – dla dzieci, schronisk dla zwierząt, fundacji i innych osób, które Święta spędzają w mniej komfortowych od nas warunkach. To piękny dobroczynny gest, godny polecenia. Co też czynię.

Przychodzi taki czas w życiu, kiedy naturalnie budzi się w nas potrzeba pomagania innym. Pozdrawiam wszystkich, którzy to robią i tych, którym ta myśl kołacze się po głowie. Niech się zmaterializuje:)

FacebookTwitterPinteresttumblr

Leave a Reply