IMG_2380

Vitra Night w noc pokazów

Wrzesień w Warszawie obfituje w wydarzenia. Do końca nie wiedzieliśmy, ile osób pojawi się w czwartek na Vitra Night, bo tego dnia w Warszawie kalendarz spotkań towarzyskich aż pękał w szwach! Kilka pokazów mody, filmowa konferencja prasowa, premiera książki… Na szczęście punktualnie od siódmej do nowego sklepu Red Onion, który gościł tego wieczoru firmę vitra, zaczęli tłumnie napływać goście.

  
Vitra Night 2011 @ Red Onion

W rozmowie z Beatą Sadowską, prowadzącą Vitra Night

Odwiedziły nas także dwie ekipy telewizyjne – TVP2 Pytanie na śniadanie (relacja już w przyszłym tygodniu) i niemiecka telewizja RTL, robiąca dokument o Tomku Rygaliku.

Tomek Rygalik udziela wywiadu dla RTL

Szybko zapanowała wyjątkowa atmosfera, którą w dużej mierze wytworzyli nasi goście, ale przyczyniło się do tego również wyśmienite jedzenie z restauracji Sushi Zushi i Rozbrat 20, smakołyki z Pijalni Czekolady Wedla, a także wyborne wino od Mielżyńskiego.

 Sushi Zushi (moje ulubione sushi w Warszawie)

A wszystko w towarzystwie mebli, które wyszły spod ręki światowych projektantów, takich jak Verner Panton, Ray i Charles Eames, Jean Prouve, czy Isamu Noguchi. Nieczęsto się zdarza się taka uczta dla oka – tyle kultowych mebli w jednym miejscu. Do niektórych gości uśmiechnęło się szczęście tego wieczoru – w loterii można było wylosować krzesła Panton i Vegetal, a także taborety Prouve. Inni próbowali szczęścia na aukcji, która odbyła się następnego dnia.

Podwórko kamienicy przy ulicy Szpitalnej opanowały krzesła Vegetal braci Bouroullec

Nieczęsto zdarza się też, żeby goście nie chcieli wychodzić. A wychodząc mówili “Dawno nie byłem na tak fajnym evencie”. Wczoraj zadzwoniła do mnie koleżanka, by podziękować za zaproszenie i powiedzieć, że “Rzadko w Warszawie zdarzają się takie nie-warszawskie imprezy, na których można poznać ciekawych ludzi i po prostu fajnie pogadać”. Cieszę się, że udało nam się zorganizować taki bezpretensjonalny wieczór. Noc pokazów nie przyćmiła wieczoru z designem.

fot. Marcin Mozert for vitra

FacebookTwitterPinteresttumblr

Leave a Reply