Asia_Magda_Chris_Ania_0517_sm

Legalne Bazgranie

Pamiętam, jak moja Siostra rysowała po tapetach. Po czym ja rysowałam? Nie pamiętam… Ale pamiętam wiele sytuacji, kiedy dorośli zabraniali dzieciom rysować po książkach, ścianach i wszystkim, co nie było książeczką do kolorowania.

Prezentujemy pierwszą Bazgrajkę
Na zdjęciu: Joanna, ja, Krzysztof i Anna

Te czasy mamy za sobą, bo właśnie nadeszła era legalnego bazgrania. Najnowszym projektem Fundacji Mówimy ObrazamiBazgrajki. To bajki dla dzieci, po których można rysować. Każdą z nich napisał inny autor, każda ma innego kredkowego bohatera i do każdej dołączona jest kredka w innym kolorze.

Legalne bazgranie po książkach.

Cykl Bazgrajek otwiera Żółty Świat Ryska autorstwa Michała Rusinka – poety i sekretarza Wisławy Szymborskiej. Sam o sobie mówi “wykłada, przekłada i układa”, a ja bym jeszcze dodała, że niezwykle ciekawie opowiada o bajkach dla dzieci, a także obala mity na temat niechęci Krakowa do Warszawy. Jest zresztą żywym tego dowodem, gdyż w poniedziałek przyjechał do Warszawy, by wziąć udział w premierze Bazgrajek (odbyła się w Akademii Kreatywnego Rozwoju Tamika). Bardzo byliśmy dumni, że gościliśmy tak znamienitego gościa.

Na spotkanie przybyły też Ambasadorki Bazgroszytu – Bogna Sworowska, Dorota Deląg i Joanna Klimas. Cieszę się, że wspieracie nasze działania – dzięki Wam dowiaduje się o nich coraz więcej osób.

Joanna Klimas w rozmowie z TVN Style

Po raz kolejny nasze ‘spotkanie wokół bazgrania’ było dla mnie zastrzykiem pozytywnej energii. Stałam się także dumną posiadaczką autografu Michała Rusinka. Zresztą, nie ja jedyna – do Autora ustawiały się kolejki, a w nich znani i lubiani, czego dowodem jest dokumentacja fotograficzna:)

 Michał Rusinek podpisuje Bazgrajkę dla Doroty Deląg

Bazgrajkę można kupić tutaj. Serdecznie polecam małym i dużym dzieciom. Miłego bazgrania!

PS. Ja do dzisiaj uprawiam bazgranie na wszystkim, co mi wpadnie w rękę. Zasób rysunków mam wprawdzie ograniczony, ale kwiatki i zygzaki opanowałam do perfekcji. Pomaga mi przy tym świadomość, że bazgranie rozwija wyobraźnię:)

fot. Mikołaj Marczak

FacebookTwitterPinteresttumblr

Leave a Reply