Marysia_Magda_Dorotka_Natalia_small

Zagłosuj na Dorotę:)

Ogromnie się ucieszyłam, że Dorota Drozdowska-Szymborska znalazła się w Finałowej Dziesiątce Plebiscytu Kobieta Dekady pod patronatem onet.pl.

Cytuję za Onet.pl:

Dorota Drozdowska-Szymborska
Jedenaście lat temu (w wieku 24 lat) napisała program psychoedukacyjny DRABINA skierowany do szkół podstawowych, który został zrealizowany w ok. 15 tys. klasach na terenie Polski. Od 2008 r. współrealizuje PROGRAM DLA DZIECI – Bajka Pomagajka u Doktora, w ramach którego wyszkoleni z bajkoterapii wolontariusze odwiedzają dzieci chore na raka na oddziale onkologicznym w Instytucie Matki i Dziecka. Wspiera też dzieci chore na mukowiscydozę, astmę, cukrzycę, padaczkę. Fundacja wydała opowieści terapeutyczne p.t. “Opowieści z planety HOLO” (J. Tomaszewska i W. Kołyszko) oraz audiobooka (czyta Maria Seweryn). W 2010 r. założyła wydawnictwo DBAJKI, w ramach którego chce upowszechniać metodę bajkoterapii.

 
Wspieram Dorotę w jej działaniach już piąty rok. Za każdym razem, kiedy się spotykam z Dorotą, jestem pod ogromnym wrażeniem jej pokładów energii, dzięki którym robi to, co robi – od ponad 10 lat! Cieszę się, że znalazła się w tak doborowym gronie – m.in. obok Anny Dymnej, Siostry Małgorzaty Chmielewskiej i Krystyny Jandy.

Dorota napisała maila do wszystkich przyjaciół Fundacji, o takiej treści:
Wszystkich, którzy znają mnie, moje projekty i wspierają moje działania, związane z: bajkoterapią prowadzoną w szpitalach i hospicjach dla dzieci nieuleczalnie chorych, edukacją dla rodziców i nauczycieli,  wspieraniem osób bezrobotnych i wykluczonych społecznie, proszę o poparcie. Każdy głos wspiera działania Fundacji Drabina Rozwoju.

Ja już zagłosowałam na Dorotę. Może i Ty zechcesz oddać głos? Żeby zagłosować, kliknij tutaj. Głosowanie trwa do 22 marca.

I jeszcze wspomnienie jednego z naszych wspólnie zorganizowanych spotkań – koktajlu charytatywnego Fundacji Drabina, który odbył się latem 2008 roku w miłej mokotowskiej restauracji Esencja Smaku. Na zdjęciu stoimy z Dorotą między Marysią Seweryn i Natalią Kukulską. Razem z Marysią i Natalią działamy w Radzie Przyjaciół Fundacji Drabina Rozwoju.

FacebookTwitterPinteresttumblr

Leave a Reply